PÁR SLOV O MNĚ

  Tak, jak vyplývá z názvu stránek -  kovarsky-atelier.cz  -  zaměřuji se na práci nejen jako na řemeslo, ale především na skloubení výtvarné tvorby s kvalitním řemeslným zpracováním. Proto i trošku navzdory tradici nevnímám svou dílnu jako kovárnu, ale jako ateliér, ve kterém také vznikají návrhy a restaurují se kovové předměty …

  V mém ateliéru se prolíná celá řada řemeslných a uměleckořemeslných technik v oblasti  zpracování kovu. V současnosti převažuje umělecké kovářství, které jsem studoval jako svůj druhý obor na SUPŠ v Turnově. Prvním oborem, který jsem úspěšně absolvoval bylo zlatnictví a stříbrnictví. Tomu jsem se také 10 let po škole věnoval. Pro někoho možná neslučitelná kombinace, v praxi mi to ale přineslo širší technologický přehled… Po definitivním rozhodnutí a oproštění od řemesla zlatnického se i nadále věnuji tvorbě šperků, především z nerez oceli a samozřejmě také svému oblíbenému kovotepectví. Určitým přínosem této mé minulosti pro tvorbu současnou je pečlivost a smysl pro detail, což kladně hodnotí zákazníci.

REGION  KDE  PRACUJI

  Sídlím a pracuji  na Trutnovsku v Královéhradeckém kraji, ale v naší zemi není nikam daleko – je to jen vždy úměrné velikosti zakázky a mám řadu úspěšných realizací také v Ústeckém, Libereckém a Pardubickém kraji, ale i v Praze.

  S mou prací se lze setkat v mnoha prodejních galeriích.

 

 

 

                  Copyright   ©  2011  Jiří Genov                 

DOMŮ

KDO JSEM

CO NABÍZÍM

FOTOGALERIE

GALERIE

FAQ

KONTAKT