otázky a odpovědi

Je možné objednávat z katalogu?

  Ano, ale jen v případě drobných užitkových dekoračních předmětů a šperků, které prodávám také v galeriích. Ostatní práce jsou individuální a příprava výtvarných návrhů je pro mě samozřejmostí.  Považuji za neúctu jak k zákazníkovi, tak k řemeslu, snažit se používat univerzální návrhy pro naprosto rozdílné prostředí. Z tohoto důvodu nepoužívám ani prodávané „kované“ polotovary.

Mohu si dodat své návrhy?

  Pokud máte nějakou svou představu, rozhodně to nevylučuji. Může to být i ku prospěchu věci, nebo to může posloužit jako vodítko pro snazší domluvu.  Další z možností je, že máte svého architekta a já jeho návrhy „zhmotním“.  Každopádně se takové spolupráci nebráním.

Vyrábíte i propagační předměty?

  Ano, je to na individuální dohodě. Ať v podobě např. zakázkové dárkové série, nebo předměty doplněné logem zákazníka.

Jaké používáte povrchové úpravy?

  Na to by byla odpověď na několik stran. Vzhledem k množství materiálů a technologických postupů nelze konkrétně a jednoduše odpovědět. Vždy je ale hlavním kritériem co nejdelší životnost a pokud je např. více řešení, zákazník dostává nabídku s vysvětlením výhod a hlavních rozdílů.   Povrchové úpravy žárovým zinkováním s následnou úpravou kvalitní barvou jsou samozřejmostí v exteriéru, naopak kartáčovaný povrch s úpravou včelím voskem působí v interiéru velmi přirozeně. Další z častých povrchových úprav je leštění a broušení (zejména u nerezi a mosazi), ale třeba i patinování, či použití hrubých rezatých struktur.

Zajistíte dodání zakázky jako celku?

  Samozřejmě. Zakázka pro mne začíná návrhem, pokračuje výrobou a končí montáží na místě. V případě potřeby zajistím subdodávku truhlářských, kamenických či zednických prací tak, aby zákazník nemusel trávit zajišťováním jednotlivých profesí zbytečný čas s nejistým výsledkem nevyzkoušených řemeslníků.

 

 

                  Copyright   ©  2011  Jiří Genov                 

DOMŮ

KDO JSEM

CO NABÍZÍM

FOTOGALERIE

GALERIE

FAQ

KONTAKT